FAQ

Často kladené otázky

 • Nákup tovaru

  Aký tovar viete doviesť?

  Dovážali sme už čokoľvek od elektroniky, cez potraviny až po výrobné stroje na mieru. Sme otvorení každému typu tovaru. Ak máte otázky na konkrétny produkt, budeme radi ak nás kontaktujete priamo cez náš formulár.


  Ak využijem vašu službu, aké povinnosti mi ostanú?

  Našim cieľom je v skratke priviesť vám hocijaký tovar, na ktorý si ukážete prstom. Vaše povinnosti sú len poslať nám špecifikáciu tovaru a potvrdiť objednávku. To je všetko :)

   

  Ako prebieha kontrola kvality?

  Keď nás výrobca kontaktuje, že je tovar vyrobený, náš agent ide na miesto výroby skontrolovať všetky produkty. Po tejto kontrole sa spíše zápisnica + foto/video produktov. Ak sú všetky parametre splnené (správnosť priložených manuálov, spôsob balenia, rozmery, funkcionalita atď..), tak objednávka je skontrolovaná a uhradená. 

   

  Viete garantovať kvalitu dovezeného tovaru?

  Áno! Garantujeme kvalitu tovaru, na ktorej sa vopred dohodneme pri nákupe. Klienti často preferujú nižšiu cenu pred kvalitou. Na druhú stranu vieme importovať produkty v špičkovej kvalite. Očakávanú kvalitu produktu je vždy dôležité si odkomunikovať vopred.

   

  Je možné objednať si vyrobiť vzorku?

  Výrobu vzoriek pri prvej objednávke s výrobcom odporúčame skoro vždy. Na vzorke sa tak veľmi ľahko skontroluje kvalita a funkčnosť produktu. Vzorku vieme doviesť za 2-6 dní. Cena vzorky je odpočítaná z nákupnej ceny tovaru.

   

  Ako dlho trvá výroba?

  Dĺžka výroby je individuálna od produktu. Sú produkty, ktoré máme do týždňa hotové, no sú aj také, na ktoré sa čaká 2-4 týždne.

   

  Ako zistím potrebnú certifikáciu pre môj tovar?

  Akýkoľvek produkt dovážaný a predávaný v EU musí spĺňať určitú certifikáciu. Náš právny tím vám preto ešte pred zrealizovaním obchodu preverí potrebnú legislatívu a naši kolegovia vám overia, ktorý výrobca ju spĺňa.

 • Preprava tovaru

  Aké sú možné spôsoby prepravy?      

  Tovar sa prepravuje 3 možnými spôsobmi. Letecky, loďou alebo vlakom. Každý spôsob má svoje výhody. Naši kolegovia vám poskytnú všetky možnosti a vy si vyberiete vami preferovanú dopravu.

   

  Ako dlho trvá celý proces dovozu?

  Prvý krok je zadanie objednávky. Toto väčšinou trvá od jedného do troch týždňov. prejdeme si s vami špecifikáciu produktu, nájdeme dodávateľov, vyjednáme cenové podmienky a potvrdíme výrobu vzoriek.

  Druhý krok je samotná výroba, tá je veľmi individuálna nakoľko záleží od konkrétneho typu produktu. Bežný spotrebný tovar máme hotový od 5 do 10 dní.

  Tretí krok je doprava do EÚ. Ak sa jedná o leteckú dopravu, preprava trvá cca 2 až 5 dní. Veľmi rýchla, no relatívne drahá. Druhá, oveľa ekonomickejšia možnosť je vlakom alebo loďou, tu sa pohybujeme od 3 do 6 týždňov.

   

  Zrealizovali sme už aj celé objednávky do týždňa s doručením. Ak však ideme čo najekonomickejšou cestou, kde zjednávame a čakáme na lacný kontajner z Číny, tak by sme počítali s 2 mesiacmi od zadania objednávky.

 • Cena služieb

  Koľko stoja vaše služby?

  Našu cenu si vypočítate ľahko. Účtujeme si 4,5% z importovanej hodnoty tovaru. V tejto cene máte pokryté: vyhľadanie a overenie výrobcu, zabezpečenie komunikácie, zaistenie exportnej dokumentácie, minimálne 3 ponuky prepravy a na záver tovar preclíme a dovezieme vám ho na vami určené miesto. Toto sú základné procesy, ktoré obsahuje každý import.

   

  Čo je importovaná hodnota tovaru?

  Iba nákupná suma tovaru. Ak nakúpime tovar za 3000€ v Číne + 1000€ je preprava + 300€ clo, cena za naše služby bude kalkulovaná len z nákupnej ceny tovaru, v tomto prípade z 3000€. Cena našej služby by v tomto prípade vyšla 3000€ x 4.5% = 135€

 • Doplnkové služby

  Vie mi tovar prísť v požadovanom predajnom balení?

  Balenie tovaru vždy prediskutujeme vopred. Máme 2 možnosti. Prvou je, že dodávateľ tovar dodá už vo finálnom balení, v ktorom sa bude tovar predávať koncovému spotrebiteľovi. Druhou možnosťou je, že zabezpečíme prebalenie tovaru ešte v Číne alebo po príchode na Slovensko.

   

  Môj produkt musí mať registrovaný čiarový kód, viete mi to zabezpečiť?

  Vieme vám zabezpečiť aj registráciu čiarového kódu, aby produkt bol predajný v obchodných reťazcoch.

Máte záujem o našu službu? Kontaktujte nás

Kontaktujte nás